zapomenuté heslo | REGISTROVAT

uživatelské jméno
hesloPoužíváte nepodporovaný internetový prohlížeč. Použijte Firefox, Chrome, Operu nebo IE v aktuální verzi.

Jak na aukci

 

AUCARS.cz prodává auta prostřednictvím elektronických aukcí. To znamená, že dražíte (nabízíte cenu) z pohodlí Vašeho domova nebo třeba z práce. Dražit můžete přes počítač, tablet nebo třeba i přes telefon (s instalovaným běžným prohlížečem webových stránek).

 

Abyste se mohli zúčastnit aukce, je třeba mít splněné tyto tři podmínky:

1. Mít registraci na portále www.aucars.cz - v horním pravém rohu odkaz "REGISTRACE"

2. Přihlásit se do dané aukce - na detailu aukce tlačítko "Připojit se do dražby"

3. Odeslat aukční jistotu z Vašeho účtu - výši a číslo účtu naleznete v Aukční vyhlášce nebo na detailu aukce.

To vše Vám zabere 10 minut! A při další aukci už jen pět minut!

(pro exekutorské dražby platí jiná pravidla - postup naleznete na www.e-drazby.cz)

 

Při dalších aukcích již stačí jen:

1. Přihlásit se do dané aukce - na detailu aukce tlačítko "Připojit se do dražby"

2. Odeslat aukční jistotu z Vašeho účtu - výši a číslo účtu naleznete v Aukční vyhlášce nebo na detailu aukce.

To zabere jen pět minut! 

(pro exekutorské dražby platí jiná pravidla - postup naleznete na www.e-drazby.cz)

 

Pokud máte složenou jistotu, označí Vám systém semaforky na detailu aukce zeleně a potom již stačí jen počkat na počátek aukce a můžete dražit. Pokud chcete podrobnější informace o průběhu aukce, čtěte dále.

 

Často kladený dotaz:

Otázka:       Do kdy vracíte aukční jistotu když v aukci nezvítězím?

Odpověď:   Pokud v aukci nezvítězíte, bude Vám jistota odeslána nejdříve po uplynutí 3 pracovních dnů a nejpozději do sedmi pracovních dnů ode dne konání aukce zpět na účet, ze kterého jste ji odeslali!

   

UPOZORNĚNÍ:

Nově není u aukcí vyžadována autentizace (ověžení totožnosti). To neplatí pro exekutorské dražby! 

Stačí jen poslat aukční jistotu. Vždy raději pozorně čtěte aukční vyhlášku!

 

 

Jak na dražbu

 

Vedle aukcí můžete na těchto stránkách nalézt i dražby. Většinou se jedná o dražby pořádané exekutorskými úřady. Pro tato dražební jednání platí jiná pravidla. Aukcí i dražeb se můžete zúčastnit ze stejného uživatelského účtu. Zásadní rozdíl je v podmínkách dražby. Například je třeba provést autentizaci, tj. prokázat svoji totožnost. Autentizační formuláře a popis jak autentizaci udělat naleznete na stránkách www.e-drazby.czPodrobný návod jak se zúčastnit exekutorské dražby naleznete na adrese:

 

www.e-drazby.cz

 

 

 

 

ZDE NALEZNETE PODROBNÝ POPIS PRŮBĚHU AUKCE.

 

Každá elektronická aukce začíná v okamžik, který naleznete na detailu aukce. Pokud aukce započne, zobrazí se Vám v záložce Probíhající.  Od tohoto okamžiku můžete činit příhozy. 

 

UPOZORNĚNÍ:

Na portále AUCARS.cz  tvoříte nabídku ceny formou příhozů!  Příhoz je částka o kterou chcete aktuální cenu navýšit!

 

Tedy vždy přihazujete určitou sumu peněz nad poslední podání jiného dražitele. Příhoz učiníte tak, že napíšete částku, kterou chcete přihodit do políčka "Váš příhoz" a kliknete na tlačítko "Přihodit". Pokud bude například poslední nejvyšší podání  (aktuální nejvyšší nabídnutá částka)  činit 100.000,- Kč a Vy budete chtít nabídnout částku 110.000,- Kč, učiňte příhoz ve výši 10.000,- Kč. Svůj příhoz před kliknutím řádně zkontrolujte, jeho výši již nejde ani opravit, ani vzít zpět. Pod vaším příhozem se dopočítává částka, kterou nabízíte celkem, abyste si byli svým příhozem opravdu jistí.

 

Stisknutím tlačítka "Enter" se příhoz neprovede, tím chceme předejít omylu při příhozech, je nutné příhoz vždy potvrdit kliknutím na tlačítko "Přihodit".


Náš portál Vás sám automaticky gratulací upozorní, že máte nejvyšší podání, to znamená, že jste momentálně nabídli nejvyšší cenu a v aukci vítězíte. Pokud Váš příhoz jiný dražitel přehodí, potom Vás portál opět sám automaticky informuje o tom, že pokud chcete dražené auto vydražit, musíte učinit další příhoz.

  

UPOZORNĚNÍ:  Pokud máte nejvyšší podání, systém neumožňuje nadále přihazovat  - tedy nelze "přehodit sám sebe".U každé aukce je předem určeno, jak dlouho bude aukce trvat. Obvykle se jedná o minuty nebo několik málo hodin nebo výjimečně i dnů. V této době můžete společně s ostatními dražit. Nebojte se však, že Vás v poslední vteřině někdo příhozem přehodí a v aukci zvítězí. Pokud na konci aukce, tedy v posledních pěti minutách někdo učiní příhoz, čas ukončení aukce se vždy prodlužuje tak, že od posledního příhozu musí uplynout celých 5 minut. To se opakuje, dokud od posledního příhozu neuplyne pět minut a aukce končí. Proto se aukce může oproti stanovené době konce prodloužit a dokonce je to velmi časté. Vítězí vydražitel s nejvyšším podáním.

 

Důrazně nedoporučujeme s příhozem čekat až na poslední vteřiny ukončení aukce, protože nemusí být Váš požadavek včas doručen na náš server, čímž se příhoz neučiní a aukce se ukončí a Vy v aukci nezvítězíte, přestože jste na tlačítko "Přihodit" kliknuli ještě před ukončením aukce. Toto je pevně zakotveno v provozních podmínkách portálu a na pozdější reklamaci tohoto typu nelze brát zřetel. Z důvodu automatického prodloužení na 5 minut po posledním příhozu nemá úmyslný příhoz na poslední chvíli ani žádnou taktickou či jinou výhodu.Aukce, ve kterých jste zvítězili, se Vám zobrazí v záložce Vydražené. Na ostatní aukce, kterých jste se zúčastnili, se můžete kdykoliv podívat v záložce Archiv.Pokud jste auto úspěšně vydražili, potom gratulujeme a my Vás budeme informovat o dalším postupu telefonicky případně e-mailem, zprávou v systému AUCARS.cz nebo jinak. Všechny kontakty na Vás máme díky vaší autentizaci.UPOZORNĚNÍ: pokud je u aukce uvedeno, že je "kamenná", znamená to, že se bude konat fyzicky v místě určeném pořadatelem aukce nebo dražby a na portálu AUCARS.cz se tato aukce neotevře a nebudete moci ani činit příhozy. Na aukci se musíte na místo určení v určený čas osobně dostavit.

 

Náš systém umožňuje s námi komunikovat prostřednictvím interních zpráv. U každé aukce je v dolní části detailu aukce záložka "Zprávy", kde vyplníte předmět a text samotné zprávy a odešlete přímo nám nebo odpovědné osobě. Odpovědi se Vám zobrazí v horní liště vašeho uživatelského účtu na záložce "Zprávy" a zde je vidět číslicí počet nepřečtených zpráv. Kliknutím na tuto záložku se zobrazí doručené zprávy.

 

Rovněž je možné prostřednictvím systému zveřejňovat oznámení. Pokud je nějaké zveřejněno, zobrazí se "počet oznámení dražebníka" s vykřičníkem pod informační tabulí o splnění podmínek aukce a kliknutím na tuto informaci vás systém přesměruje na záložku Oznámení dražebníka, kde si tato oznámení pečlivě přečtěte. Mohou obsahovat důležitá sdělení.

 

Systém byl napsán i pro elektronické dražby, proto pro účely portálu AUCARS.cz jsou aukce a dražba v rámci systému zaměnitelná a významem se jedná vždy o aukci, není-li v sekci "Dokumenty" uvedeno v přiložených dokumentech něco jiného. Zaměnitelná jsou ve formě podstatných jmen i přídavných jmen, jakož případně jiných tvarů.

 

Vždy si pečlivě přeštěte vyhlášku (aukční nebo dražební). Každá aukce nebo dražba může mít jiné podmínky. Například se může a nemusí aukční/držební jistota započítávat do Vámi nabídnuté ceny v aukci či dražbě. Ale i další podmínky aukce jsou důležité.

 

Přejeme Vám úspěchy a zábavu při využití elektronických aukcí a věříme, že s našimi službami budete vždy spokojeni. Za každou připomínku nebo nápad budeme vděční a rádi pro Vás portál AUCARS.cz přizpůsobíme nebo vylepšíme. Napište nám Vaše nápady e-mailem


Děkujeme, Váš tým AUCARS.cz.

 

 

Něco vám nefunguje a chcete nahlásit chybu? Kontaktujte nás ZDE.

Pokud vám něco nefunguje, zkontrolujte prosím nejdříve, zda nemáte zastaralou verzi vašeho prohlížeče. 

 

Vytvořil tým SOFFITECH s.r.o. www.soffitech.com